Stoły biurowe o dużych możliwościach

Tym razem pragnę zwrócić uwagę na dwa rodzaje stołów biurowych o szerokich możliwościach ich zastosowania. Stoły wyróżniają się prostą i nowoczesną formą opartą na metalowych stelażach lakierowanych proszkowo z melaminowanymi blatami wykończonymi wysokiej jakości PCV 2 mm. Dwa rodzaje prostych, lecz różnych stołów biurowych o których zdecydowałem się napisać pochlebne słowa łączy kilka wspólnych cech, takich jak: materiały z których stoły zostały wykonane, nowoczesna forma, uniwersalność oraz możliwość zastosowania ich z powodzeniem zarówno jako kilkuosobowe stoły konferencyjne jak również zestawy do dużych sal konferencyjnych. Stoły STB z powodzeniem mogą pełnić rolę biurek prostych lub po zastosowaniu półokrągłego łącznika biurek narożnych, które można wyposażyć także w blendy osłaniające, dostosowane długością do rozmiarów stołów oraz przelotki na przewody. W celu stworzenia pełnego kompletu do pracy biurowej oferujemy także, mobilne kontenery biurowe z szufladami w kilku konfiguracjach.

Pierwszy, to nowoczesny stół biurowy STB produkowany w dwóch standardowych szerokościach i pięciu długościach. Klienci zainteresowani łączeniem stołów w dowolne moduły konferencyjne mogą zakupić dodatkowo blaty łącznikowe w formie ćwierć koła lub półokrągłe, co w połączeniu ze stołami daje duże możliwości w aranżowaniu biur i sal konferencyjnych. Blaty występują w dwóch grubościach 18 lub 16 mm i pięciu kolorach płyty melaminowanej. Niezależnie od koloru blatu jego kant zawsze wykańczany jest obrzeżem PCV 2 mm w kolorze czarnym. Nogi stołu o nowoczesnym designie wykonane są w formie podkowy ze stalowego kształtownika 50 x 50 mm i montowane na równi z brzegiem blatu. Ponadto stół wyposażony został w regulatory wysokości w zakresie 25 mm i stalowy kanał usztywniający blat, służący do schowania okablowania lub umieszczenia pod blatem listwy z gniazdami zasilającymi. Dystanse montażowe umieszczone pomiędzy blatem a nogami tworzą przerwę nadającą niebanalnego i lekkiego wyglądu. Stół dostarczany jest do klienta w częściach pozwalających na jego łatwy i szybki montaż.

Drugi z omawianych stołów biurowych, to prosta forma na stalowym stelażu lakierowanym proszkowo, zbudowanym z czterech nóg i czterech belek łączących oraz blatu tworząc stół biurowy KSG Stół produkowany jest w szerokościach 600, 700 i 800 mm oraz długościach od 600 do 2000 mm, czego rezultatem jest produkt dostępny aż w 42 wymiarach. Stół występuje w trzech rodzajach nóg, z czego dwie w kształcie okrągłym z rury o średnicy 50 lub 60 mm oraz trzecia kwadratowa z profilu stalowego 50×50 mm. Profile o przekroju 40×20 mm mocowane z nogami za pomocą śrub, posiadają otwory służące do przymocowania blatu za pomocą wkrętów. W celu łatwego i szybkiego montażu stołu w profilach nóg zostały wykonane okrągłe otwory montażowe, które po zmontowaniu stołu maskuje się zaślepkami dostarczonymi w komplecie. Jeżeli użytkownikowi zależy na wysokiej estetyce stelaża, to ma możliwość zamówić nogi bez otworów montażowych, czego ja osobiście jestem zwolennikiem, ale w tej sytuacji musi liczyć się z dłuższym i trudniejszym montażem konstrukcji stołu. Dużą stabilność stołu zapewniają wewnętrzne wzmocnienia nóg i profili tworzących konstrukcję. Nogi stołu zakończone stopkami do regulacji w zakresie 15 mm wysokości. Standardowo do jasnych stelaży montowane są regulatory szare, a do ciemnych regulatory czarne, lecz na życzenie istnieje możliwość zmiany. Blat stołu do wyboru z płyty melaminowanej w dwunastu kolorach o grubości 25 lub 18 mm, wykończony PCV 2 mm wysokiej jakości. Oprócz możliwości wyboru blatu cienkiego lub grubego istnieje także możliwość wyboru własnej kolorystyki, jednak to wymaga szczegółowych uzgodnień. Stelaż z blatem dostarczany jest w elementach do samodzielnego montażu. Szeroka oferta wymiarów, kolorów i kształtu nóg sprawia, że na bazie stołu KSG istnieje możliwość nieograniczonej aranżacji zarówno małych wnętrz biurowych i pomieszczeń socjalnych, po duże sale konferencyjne.

Standardową i optymalną wysokością stołu konferencyjnego jest wymiar 750 mm, lecz na rynku dostępne są wymiary od 720-780 mm, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów. Gdy przykładowo zakupimy stół o wysokości 720 mm, który posiada belki usztywniające na wysokość 60-70 mm, może okazać się, że wysoka osoba nie zmieści kolan pod blat. Z kolei optymalną szerokością stołu konferencyjnego, dla osób siedzących po obu stronach jest 800 mm i więcej. Natomiast planując długość stołu na salę konferencyjną należy przeznaczyć przy nim 700 mm dla jednej osoby, która może siedzieć w sposób nieskrępowany.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top