Stoły i ławki piwne

Można śmiało powiedzieć, że wiosna już w pełni, choć bywają jeszcze chłodniejsze dni, to zima raczej już nie wróci. Nawet ostatnio usłyszałem ciekawostkę, że w tym roku miesiąc luty był najcieplejszym w całej historii świata od kiedy prowadzone są statystyki. Biorąc pod uwagę fakt szybko zbliżającego się ciepła postanowiłem napisać kilka słów na temat ogródkowych kompletów piwnych. Stoły i ławki piwne jakie by nie były bez względu na ich producenta, są raczej standardowymi meblami do zastosowań głownie w letnich ogródkach piwnych. Oczywiście wykonanie kompletów piwnych, jak i użyte materiały do ich wykonania mogą się znacznie różnić, dlatego przed ich zakupem należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów aby dopasować produkt do własnych potrzeb. Przykładowo organizując masowe imprezy nie potrzebujemy bardzo eleganckich kompletów, lecz liczy się cena w końcu w tym wypadku chodzi o aspekt praktyczny. Natomiast w momencie kiedy szukamy małych ilości warto zwrócić uwagę na detale wykonania. Z pewnością istotną kwestią jest stelaż z którego wykonane są komplety, gdyż to on świadczy o ich trwałości. Zestawy piwne mogą być zbudowane na bazie stelaży wykonanych z najtańszego kątownika zimno-giętego, trochę lepszego kątownika hutniczego  tzw. gorąco-walcowanego a także z ceowników, rurek a nawet zdarzają się z odlewów żeliwnych. Ważną i nie mniej istotną kwestią w kontekście trwałości są drewniane blaty stołów i ławek, które wykonywane są przede wszystkim z drewna miękkiego ze względu na swoją lekkość i sprężystość, jak sosna lub jodła. Należy pamiętać aby blaty zwłaszcza ławek nie były cieńsze niż 27 mm. Wiadomą sprawą jest, że bardziej sztywne i trwałe byłyby blaty o grubości 40 mm, ale blaty o takiej grubości wykonuje się w ławkach parkowych. W kompletach piwnych ideą jest niska cena i lekka konstrukcja dzięki której w łatwy sposób można je złożyć i zmagazynować na okres zimowy, lub przetransportować w dowolne miejsce na kolejną imprezę. Dlatego komplety piwne są bardzo pożądanymi i popularnymi meblami w okresie wiosenno-letnim a poza ogródkami piwnymi najczęściej wykorzystywane są w organizacji festynów, wesel oraz wszelkiego typu imprez letnich na świeżym powietrzu oraz pod namiotami.

Bazując na stałej ofercie sklepowej dostępnej przez internet, mogę polecić kilka ławek i stołów piwnych różniących się od siebie rodzajem i kształtem konstrukcji oraz wykończeniem. Najbardziej popularnym i najtańszym zestawem jest komplet piwny standard o długości 2200 mm, ze stołem o szerokości 60 cm, zbudowany na bazie kątownika zimno-giętego z blatami sosnowymi klejonymi na wczepy, wykończonymi dwukrotnie lakierem bezbarwnym. Stelaż w standardzie lakierowany jest proszkowo na kolor zielony. W takim samym standardzie, i stylu wykonany jest komplet  Standard Back z ławkami posiadającymi składane oparcie, ale z kątownika troszkę grubszego. Z identycznymi blatami i o takich samych wymiarach produkowany jest zestaw piwny Superior dostępny z ławkami bez oparcia oraz z oparciem. Zestaw Superior różni się od kompletu standard stelażem, który w tym przypadku wykonywany jest z rurki bardziej eleganckiej i sztywniejszej od kątownika. Na szczególną uwagę zasługują dwa krótsze komplety piwne Decor Two i Decor One o długości 1800 mm produkowane, tylko w jednej szerokości stołu 600 mm i tylko z ławkami z oparciem wykonywane na ozdobnym stelażu z profilu zamkniętego. Komplet Decor One wyposażony został w blaty pełne wykonane z drewna klejonego i stelaż stalowy wykończony charakterystycznym lakierem młotkowym. Natomiast komplet piwny Decor Two, jako jedyny z pośród proponowanych zestawów można nabyć z blatami ażurowymi  malowanym na kolor dęba, wykonanymi z drewna sosnowego. Stelaż lakierowany proszkowo na kolor czarny idealnie współgra z kolorowanym drewnem tworząc elegancki komplet piwny. W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszam do odwiedzenia sklepu

Ogródkowe ławki i stoły piwne, przeznaczone są do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Na wolnym powietrzu mogą być używane, tylko tymczasowo w warunkach suchych, natomiast pod zadaszeniem chroniącym od deszczu i słońca mogą funkcjonować cały rok. Nazwa ogródkowe bierze się stąd, iż przeznaczone są do zadaszonych ogródków piwnych, namiotów weselnych itp.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top