Nowoczesne formy siedzisk firmy Profim

Z wielką przyjemnością pragnę zaprezentować Państwu ostatnie nowości produktowe naszego partnera handlowego firmy Profim, będące już w naszej ofercie. Firma Profim w sposób charakterystyczny dla siebie zaskoczyła wszystkich niezwykłą ofertą nowoczesnych siedzisk po raz kolejny wyznaczając nowe trendy w urządzaniu wnętrz gabinetowych i recepcyjnych.  Komfortowe rozwiązania nowych kolekcji przeznaczone są dla osób szukających spokoju oraz wygody w estetycznym otoczeniu. Kolekcje Pelikan i Wyspa zostały nagrodzone Oskarem designu Red Dot Dot Award 2015. Z ostatnich nowości wymienić mogę także kompaktowe siedziska Nu do miejsc bardziej oficjalnych, bardzo miękkie siedziska modułowe SoftBox, dostojne fotele gabinetowe myTurn, proste w formie stoliki recepcyjne Oto oraz eleganckie krzesła audytoryjne Zoo.

Jako pierwszą chciałbym przedstawić nowatorską kolekcję foteli i sof o nazwie Wyspa. Twórcą, tych bez wątpienia innowacyjnych siedzisk jest Studio ITO Design. Przedstawiane sofy, nadają się zarówno dla publicznych oraz kameralnych spotkań, ponieważ można je ustawić w kondygnacji otwartej i zamkniętej. Wyspa została podzielona na jedno, dwu oraz trzyosobowe siedziska dostępne w pastelowych oraz w żywych kolorach. Kolekcja Wyspa łączy w sobie ściany i fotele, które można zestawiać z elementami narożnymi tworząc bardzo oryginalne oraz komfortowe i zaciszne miejsce na środku holu.

Drugą kolekcją jaką warto poznać to fotele Pelikan. Są to wysokiej jakości futurystyczne fotele, które swoim oryginalnym kształtem z całą pewnością przyciągną uwagę każdej osoby. Nazwa mebli wzięła się najprawdopodobniej od ptaka Pelikana, ponieważ pod siedziskiem znajduje się specjalna przestrzeń na podręczne rzeczy np.: gazetę lub książkę.

Kolejnymi nowościami wyprodukowanymi przez firmę Profim są fotele o nazwie Nu. W skład tej kolekcji wchodzą wersje niskie (mały i duży kubełek) oraz jedna wysoka wersja z kapturem. Fotele Nu zostały stworzone dla osób, które spędzają dużo czasu na odpoczynku. Wewnętrzna i zewnętrzna część kubełka może mieć różne od siebie kolory.

Opisując następną kolekcję – SoftBox warto zwrócić uwagę na ogromny komfort za sprawą miękkości foteli. Każdy z elementów można ustawić w dowolnej konfiguracji, tak aby jak najlepiej dopasowały się do pomieszczenia. Siedziska zostały umieszczone na aluminiowych bądź drewnianych nóżkach, które są lekkie i stabilne.

Jako kolejne fotele myTurn znajdą swoje zastosowanie w głównej mierze w gabinecie i biurze. Kolekcja ta prezentuje sobą największy poziom elegancji. Zostały wyposażone w mechanizm „Rocker”, który podnosi zdecydowanie komfort użytkowania podczas nawet najdłuższych posiedzeń. Element, który wyróżnia ten fotel to aluminiowe podłokietniki, które w harmonijny sposób łączą się z całym fotelem.

Stoliki recepcyjne Oto, yo kolejna nowość stanowiąca idealne uzupełnienie kolekcji Vancouver. Stoliki występują w dwóch kształtach – okrągłym oraz kwadratowym. Pufy z tej kolekcji posiadają specjalne łączniki, dzięki którym istnieje możliwość łączenia ich ze sobą w dowolne konfiguracje, w zależności od potrzeb.

Ostatnią kolekcją jaką chciałbym przedstawić państwu, są to krzesło konferencyjne Zoo. Dzięki barwnej palecie kolorów oraz kilkudziesięciu możliwości konfiguracji krzesła nadadzą niepowtarzalnego charakteru każdemu miejscu. Można je bardzo łatwo łączyć w rzędy za pomocą wielu dostępnych łączników, a także składować, ustawiając jedno krzesło na drugim, tak aby szybko uporządkować salę po każdej konferencji. W ofercie są także wózki do transportu krzeseł Zoo.

Ergonomiczna pozycja siedząca podczas pracy przy biurku wygląda następująco: Powierzchnia stopy swobodnie spoczywająca na podłodze powinna być ułożona względem części goleniowej nogi pod kątem 90 stopni z lekko rozwartymi kolanami, co można dokładnie wyregulować podnosząc lub opuszczając siedzisko. Również przedramię spoczywające na podłokietniku powinno być lekko rozwarte w stosunku, do przedramienia. Podobnie w lekko rozwartym kącie w stosunku do reszty ciała powinien być ułożony tułów spoczywający na wyprofilowanym oparciu wykorzystując do siedzenia pełną głębokość siedziska, aby zapewnić odpowiednią pracę organizmu. Należy jednak pamiętać, że długotrwałe siedzenie w jednej pozycji niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie i koniecznym jest prostowanie nóg lub krótkie przechadzanie się po biurze możliwie często.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top