Stanowiska biurowe & wieszaki XXI wieku

Codziennie wiele osób na całym świecie zadaje sobie pytanie, jak będzie wyglądała nasza przyszłość? Prawdą jest, że w znacznej mierze zależy to, od kreatywności wielu osób tworzących nowoczesne rozwiązania, poszukujących czegoś nowego, świeżego a czasem oderwanego od rzeczywistości. To dzięki ich zaangażowaniu i pomysłom w tworzeniu nowatorskich projektów możemy się rozwijać, zmieniać nasze otoczenie i kształtować swoje gusta. Chcąc uczestniczyć w tych zmianach, pragnę podzielić się z Państwem kilkoma swoimi pomysłami zawierającymi niecodzienne rozwiązania, mając na celu dotarcie nietradycyjnym wystrojem do wielu niezagospodarowanych przestrzeni.

Stanowisko dla grafików:

Stanowisko do pracy dla grafików komputerowych zaprojektowane z troską o najmniejsze detale w stworzeniu komfortowych warunków pracy. Projekt zawiera wiele szczegółowych rozwiązań technicznych m.in. odpowiednią wentylację dla komputerów, miejsce do montażu okablowania w celu łatwego dostępu techników, czy miejsce na montaż modułów do szybkiego wpięcia pendrive’a. Praktycznym rozwiązaniem jest ustawienie taboretów dla części Petentów w celu prezentacji i omówienia projektów. Stanowisko z powodzeniem może służyć projektantom tworzącym złożone projekty gdzie nieodzowną częścią pracy jest stały kontakt w celu konsultacji, zachowując przy tym swobodę i intymność pracy. Każdy pracownik ma do dyspozycji wiele półek, szuflad, szafek a także dużą ilość sorterów na płyty kompaktowe, pomoce Projektowe oraz szkice z projektami. Dużym komfortem pracy są najwyższej klasy ergonomiczne fotele Violle firmy Profim, które możemy dowolnie dostosować na życzenie klienta.

Wieszaki w kształcie palta:

Faktem jest, że prawie w każdym mieszkaniu przy wejściu znajduje się wieszak, było głównym bodźcem powstania serii projektów z wieszakami w kształcie palta. Biorąc ten fakt pod uwagę wyszedłem z założenia, iż potencjalnie istnieje możliwość dużego zainteresowania nietuzinkowymi produktami. Natomiast inspiracją do powstania oryginalnych wieszaków, było zrealizowanie w 2009 roku, jednego z prezentowanych projektów w prywatnym mieszkaniu w Krakowie. Klient składający zamówienie oczekiwał projektu nietypowego wieszaka na miarę XXI wieku i taki otrzymał. Projekt i jego realizacja został ciepło przyjęty budząc ogólne zainteresowanie. Po kilku latach od powstania pierwszej realizacji okazuje się, że mój pomysł był trafiony. Wieszaki w kształcie palta już na wstępie odwiedzin wzbudzają na ustach gości wesołość i ciekawość tworząc tym samym ciepły klimat, już w pierwszych momentach wizyty.

Meble dla architektów:

Kolejnym z autorskich projektów mebli są stanowiska dla architektów. Założenia przy projektowaniu biura Architektonicznego od samego początku były jasne. Stworzenie dużego komfortu pracy, wykorzystanie potencjału pomieszczenia a przede wszystkim zaprojektowanie doskonałych mebli dostosowując je do panujących realiów nowoczesności połączonej z tradycją. W wyniku założeń powstało szereg funkcjonalnych stanowisk komputerowych z wieloma półkami na rulony z projektami a każdy architekt na swoim stanowisku ma do dyspozycji, często bardzo pomocną tradycyjną deskę kreślarską zamontowaną po między witrynami na dokumenty. Stanowisko uzbrojone jest w mechanicznie wentylowane boksy pod komputery z łatwym dostępem do okablowania. Przy wejściu usytuowane zostały szafy aktowe, szafy ubraniowe oraz duży stół konferencyjny do konsultacji projektów. Harmonijna kolorystyka jasnych elementów z meblami Orzechowymi nadaje pomieszczeniu elegancji i powagi adekwatnej do wykonywanego zajęcia.

Stworzenie złożonego projektu wykonawczego mebli na wymiar zajmuje ok. 30-60 godzin pracy. Temat jest bardziej skomplikowany i do omówienia szerzej, ale przykładowo, projekt przeciętnej kuchni z dokumentacją techniczną i wizualizacją może zająć nawet 50 godzin sprawnemu projektantowi, znającemu podstawy konstruowania mebli. Do tego, ważny jest dobry pomysł, który przypadnie do gustu inwestorowi a to jest najważniejszą częścią każdego projektu. Innym razem szerzej opiszę kilka tajników projektowania wnętrz, zwracając uwagę na nieudolność projektantów oferujących 2-3 miesiące na wykonanie projektu.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top