Mediaporty nowoczesną formą gniazd meblowych

Coraz więcej osób, choć w dalszym ciągu jest ich znaczna mniejszość, dowiaduje się w ten lub inny sposób, co to jest i do czego służy mediaport. Informacje o mediaportach i ich formach, w jakich występują na rynku do sprzedaży czerpane są głównie za pośrednictwem internetu a w bardzo małym stopniu za sprawą elektrycznych sklepów stacjonarnych. Dlaczego tak się dzieje? Fakt ten wynika z czysto ekonomicznych względów ponieważ ogromne możliwości konfiguracji gniazd jakie dają nam mediaporty bardzo ograniczają możliwości zmagazynowania ich na półkach sklepowych. Byłoby to bardzo kosztownym przedsięwzięciem biorąc pod uwagę fakt, iż firmowe mediaporty dobrej jakości, są produktem stosunkowo drogim dla przeciętnego klienta. Inaczej sprawa wygląda w sklepie internetowym, gdzie istnieje możliwość pokazania większej ilości artykułów w różnych układach i konfiguracjach a kupujący ma możliwość przemyślenia na spokojnie, ile i jakiego typu gniazda będą mu potrzebne w konkretnie sprecyzowanym celu.

Poniższy wykres przedstawia Scentralizowaną Dystrybucję Energii Elektrycznej w nowoczesnym biurze. System posiadający stacje dystrybucji zakończone mediaportami, połączonymi z jednostką centralną można dowolnie konfigurować w pojedynczym pomieszczeniu lub po między wieloma pokojami, przy zastosowaniu podłogi technicznej. Pozwala on na opracowanie indywidualnego schematu i dostosowanie biura do aktualnych potrzeb a w przypadku jego reorganizacji lub zmiany profilu daje możliwość szybkiego dostosowania wylotów z zasilaniem do aktualnego umeblowania.

Zdecydowana większość mediaportów produkowana i oferowana jest w formie 3, 4, 5 lub 6-modułowej, ale niektóre typy występują też z dwoma modułami lub z większą ich ilością. Ze względu na możliwość szerokiego zastosowania, jednymi z chętniej kupowanych są porty multimedialne w formie uchylnych kaset z gniazdami typu: Coni lub Magnat Box występujące w kilku kolorach wykończeń, pozwalające na dowolną konfigurację modułów. Porty najczęściej wybierane są do zastosowania w blatach stołów konferencyjnych, w biurkach, w pokojach hotelowych, w blatach kuchennych oraz punktach sprzedaży. Wyróżniają się przystępną ceną i wysoką jakością wykonania oraz bardzo praktyczną formą budowy, która pozwala na zamknięcie kasety z wpiętymi przewodami m.in. dzięki zastosowaniu luki wypełnionej specjalną szczotką.

Choć mediaporty są stosunkowo nowoczesnym produktem i na rynek weszły dosłownie w ostatnich latach, to trzeba przyznać, że konkurencja jest nie mała a producenci wyprzedzają się funkcjonalnością i designem, tych niesłychanie użytecznych urządzeń. W poniższej galerii mogą Państwo obejrzeć szereg różnego rodzaju mediaportów w różnych, najczęstszych zastosowaniach. Wszystkie z tych produktów są do zakupienia w firmie Furnig. I tutaj muszę zaznaczyć, że podobnie jak pełna oferta firmy skupiająca tylko niezawodne produkty, tak samo dział zajmujący się elektryką meblową stawia wyłącznie na sprawdzone mediaporty z wysoką gwarancją jakości, które z pełną odpowiedzialnością mogę polecić. Oferta ich jest tak duża, że wręcz nieosiągalne jest, aby móc w pełni gdziekolwiek ją wyeksponować we wszystkich możliwych konfiguracjach.

Wszystko za sprawą wielu elementów, z których zbudowany jest mediaport, głównie takich jak:

  • typ i kolor kasety/ramki w zależności od zastosowania,
  • ilości modułów na mediaport w standardzie od 2 do 8 sztuk, przeważnie w kolorze białym lub czarnym,
  • rodzaj modułów z gniazdami: zasilającymi, RAJ45 i RJ12, USB i RS232, AUDIO, HDMI, VIDEO i wiele innych w kilku typach każde,
  • przewody zasilające w różnych długościach i rodzajach wtyczek,

Decydując się na zakup Mediaportu musisz liczyć się z dużym wydatkiem i wziąć pod uwagę dobrego producenta, który gwarantuje wieloletnie użytkowanie mediaportu a po latach daje możliwość jego regeneracji za rozsądną kwotę. Przy zakupie mediaportu nie można kierować się niską ceną i podejrzanym producentem, gdyż już po roku użytkowania lub wcześniej produkt trafi do kosza. Ważne aby zwrócić uwagę na jakość i typ przewodów występujących w dwóch rodzajach. Warto wybrać i zapłacić trochę więcej za przewody oryginalnie zarobione a nie za przewody zakończone obustronnie wtyczkami, które łatwo się wyrabiają i są do wyrzucenia jak można zaobserwować na różnych przykładach.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top