Uchwyty biurkowe do monitorów

Nowoczesne urządzenia biurkowe przeznaczone do montażu monitorów LCD stają się już normalnością w codziennej pracy biurowej. I raczej niema w tym nic dziwnego, gdyż za sprawą szerokiej wiedzy, którą możemy zaczerpnąć, także z internetu a może przede wszystkim dzięki coraz częściej przebijającym się artykułom o ergonomicznej pracy za biurkiem wiemy już, że ergonomia w pracy biurowej, to nie tylko ergonomiczny fotel, ale także biurko i związane z nim wszelkie pomoce, również podstawa i uchwyt pod monitor.

Dlaczego biurkowy uchwyt monitora jest lepszym wyborem od dedykowanego stojaka będącego na jego wyposażeniu? Aby poprawnie odpowiedzieć na to pytanie należy sięgnąć do ogólnych zasad ergonomicznego urządzania stanowiska pracy, które mówią między innymi o poprawnym ustawieniu monitora. W tym zadaniu niezastąpione są uchwyty do monitorów posiadające wiele możliwości regulacji w przeciwieństwie do zwykłej podstawki, która w standardzie oferuje, i to nie w każdym modelu, tylko możliwość regulacji góra/dół. Fakt ten nabiera szczególnego znaczenia, gdy urządzamy specjalistyczne biurko pracownicze przeznaczone do wielogodzinnych zadań polegających na ciągłej obserwacji monitorów, jak ma to miejsce np. w dyspozytorni. W takich pomieszczeniach stosuje się profesjonalne pulpity dyspozytorskie wyposażone w solidne uchwyty stalowe umożliwiające instalację do sześciu monitorów. Uchwyty posiadają w standardzie dwa rodzaje mocowań do wyboru w zależności od potrzeby, na krawędzi, lub po środku blatu.

Gwarancją prawidłowego ustawienie monitora do pracy, jest uchwyt biurkowy posiadający funkcję regulacji długości ramienia, regulacji kąta nachylenia, regulacji lewo/prawo oraz regulacji wysokości. Dzięki tym funkcją uchwytu, możemy urządzić każde stanowisko komputerowe zgodnie z zasadami ergonomii pamiętając przy tym, o kilku podstawowych parametrach, takich jak: odległość pomiędzy oczami a monitorem powinna wynosić ok. 50 cm, natomiast górna krawędź monitora powinna być na wysokości oczu a monitor tak usytuowany, aby uniknąć odbicia w nim wszelkich świateł.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top