Uchwyty biurkowe do monitorów

Nowoczesne urządzenia biurkowe przeznaczone do montażu monitorów LCD stają się już normalnością w codziennej pracy biurowej. I raczej niema w tym nic dziwnego, gdyż za sprawą szerokiej wiedzy, którą możemy zaczerpnąć, także z internetu a może przede wszystkim dzięki coraz częściej przebijającym się artykułom o ergonomicznej pracy za biurkiem wiemy już, że ergonomia w pracy biurowej, to nie tylko ergonomiczny fotel, ale także biurko i związane z nim wszelkie pomoce, również podstawa i uchwyt pod monitor.

Dlaczego [styl1]biurkowy uchwyt monitora[/styl1] jest lepszym wyborem od dedykowanego stojaka będącego na jego wyposażeniu? Aby poprawnie odpowiedzieć na to pytanie należy sięgnąć do ogólnych zasad ergonomicznego urządzania stanowiska pracy, które mówią między innymi o poprawnym ustawieniu monitora. W tym zadaniu niezastąpione są [styl1]uchwyty do monitorów[/styl1] posiadające wiele możliwości regulacji w przeciwieństwie do zwykłej podstawki, która w standardzie oferuje, i to nie w każdym modelu, tylko możliwość regulacji góra/dół. Fakt ten nabiera szczególnego znaczenia, gdy urządzamy specjalistyczne biurko pracownicze przeznaczone do wielogodzinnych zadań polegających na ciągłej obserwacji monitorów, jak ma to miejsce np. w dyspozytorni. W takich pomieszczeniach stosuje się profesjonalne [styl1]pulpity dyspozytorskie[/styl1] wyposażone w solidne uchwyty stalowe umożliwiające instalację do sześciu monitorów. Uchwyty posiadają w standardzie dwa rodzaje mocowań do wyboru w zależności od potrzeby, na krawędzi, lub po środku blatu.

Gwarancją prawidłowego ustawienie monitora do pracy, jest uchwyt biurkowy posiadający funkcję regulacji długości ramienia, regulacji kąta nachylenia, regulacji lewo/prawo oraz regulacji wysokości. Dzięki tym funkcją uchwytu, możemy urządzić każde stanowisko komputerowe zgodnie z zasadami ergonomii pamiętając przy tym, o kilku podstawowych parametrach, takich jak: odległość pomiędzy oczami a monitorem powinna wynosić ok. 50 cm, natomiast górna krawędź monitora powinna być na wysokości oczu a monitor tak usytuowany, aby uniknąć odbicia w nim wszelkich świateł.

(Visited 23 times, 1 visits today)

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top