Bezprzewodowe ładowarki indukcyjne Qinside

Jak wynika z moich obserwacji, nowoczesny sprzęt elektroniczny jakim bez wątpienia są ładowarki bezprzewodowe QI, które w swojej ofercie mamy już od kilku lat zaczynają na dobre gościć zarówno w wielu firmach jak i wnętrzach prywatnych głównie w sypialni lub pomieszczeniu centralnym np.: kuchni. Dowodzi to, że już kilka lat temu miałem dobrego nosa, że z uwagi na prostotę obsługi tego sprzętu, w przyszłości zdominuje on standardowe ładowarki naszych smartfonów. Zadajmy sobie proste pytanie, czy jest możliwe aby ktoś nie polubił ładowania swojego telefonu, tylko poprzez położenie go na blacie swojej szafki nocnej w wyznaczonym do tego celu miejscu? Nie sądzę, gdyż nikt z nas nie przepada za coraz krótszym kabelkiem zakończonym maleńką wtyczką, dołączonym do nowego telefonu, który nabywamy. A przecież nie jest powiedziane, że niewidoczną ładowarkę musimy mieć zainstalowaną, tylko pod blatem szafki nocnej. Takich miejsc do ładowania telefonu możemy posiadać w ilości nieograniczonej, sprawa rozgrywa się tylko o koszty zakupu i instalacji takiego urządzenia, ale o tym za chwilę. Póki co chciałbym powiedzieć jeszcze kilka słów o praktycznych aspektach indukcyjnego ładowania telefonu. Jak w ogromnej większości wiemy, lub zdarzyło się nam (począwszy od kilkulatka do seniora), że nagle brakuje nam energii w naszym ukochanym urządzeniu do łączenia się ze światem i wtedy powstaje konsternacja „ooo rany… zapomniałem/łam podłączyć telefonu do ładowarki! Takie sytuacje uświadamiają nam ułomność korzystania z telefonu komórkowego, który wymusza na nas standardowe doładowywanie go poprzez częste podłączanie do ładowarki sieciowej. I w tym miejscu koniecznym jest podkreślenie faktu, że właśnie takie czynności pomału odchodzą do lamusa a na miejsce standardowej ładowarki wyposażonej w kabelek wchodzi ładowarka bezprzewodowa. I jestem o tym głęboko przekonany, że wcześniej czy później bezprzewodowa ładowarka Qinside, będzie zapewne integralną częścią każdego nowego smartfona, możliwe że na początku tylko przy modelach z wyższej półki. Pokrótce chciałbym przedstawić kilka modeli ładowarek indukcyjnych będących w naszej stałej ofercie, które z powodzeniem instalujemy w naszych realizacjach:

  • Ładowarka Qinside 1001 będąca częścią systemu Qinside, przeznaczona do montażu niewidocznego pod blatem, lub z pokrywą sygnalizującą naładowanie telefonu za pomocą diody. możliwe skorzystanie z uniwersalnego odbiornika energii w formie breloka dostępnego w kilku wersjach.
  • Niewidoczna ładowarka bezprzewodowa MB-FI80 służąca do ładowania urządzeń posiadających technologię ładowania indukcyjnego Qi. Jej zaletą jest możliwy dyskretny montaż pod blatem lub montaż widoczny. Możliwość wyposażenia telefonu w adapter umożliwiający ładowanie.
  • Ładowarka bezprzewodowa FS80B dostępna w kolorze czarnym lub tytan do wygodnego ładowania urządzeń bezprzewodowych Qi, w tym z iPhone 8/8 plus, iPhone X lub Samsung. Posiadająca cewkę indukcyjną i funkcję szybkiego ładowania. Jej zaletą jest łatwość montażu, praktycznie bez użycia narzędzi na dowolnej powierzchni z otworem 80 mm.
  • Ładowarka bezprzewodowa USB do wbudowania w blat, wyposażona w przewód zakończony wtyczką USB, którą można łatwo podłączyć do ładowarki sieciowej lub komputera. Kompatybilna z wszystkimi urządzeniami mobilnymi w technologii QI.

Ładowanie indukcyjne polega na bezprzewodowym dostarczeniu energii do baterii telefonu i jest czynnością w pełni bezpieczną. Ładowarka uruchamia się samoczynnie w chwili wykrycia telefonu zgodnego z obowiązującym standardem. Producenci ładowarek bezprzewodowych na bieżąco aktualizują na swoich stronach internetowych listę modeli smartfonów, działających w systemie ładowania indukcyjnego QI

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top