Szafki i wózki na laptopy

Jakże bardzo ważną sprawą jest odpowiednie zabezpieczenie sprzętu elektronicznego nie trzeba nikogo przekonywać. W tym celu chcę zaproponować Państwu nowoczesne szafki metalowe na laptopy lub tablety przeznaczone do ich przechowywania z możliwością jednoczesnego doładowywania w bezpieczny sposób. Szafki stojące oraz szafki w formie wózków są funkcjonalnym rozwiązaniem w szczególności w szkołach, uczelniach lub salach konferencyjnych skupiających większe grupy uczniów, którzy mają obowiązek dbać i w sposób bezpieczny przechowywać laptopy.

Pierwszą z nich jest szafa o wymiarach: Szerokość-400 mm, Głębokość-500 mm i Wysokość-1800 mm oraz wadze 73 kg, podzielona na dziesięć jednakowych skrytek do zabezpieczania jednostek PC, występuje w dwóch wersjach cenowych: 1Szafa wyposażona w listwę z gniazdami elektrycznymi do ładowania baterii umieszczoną na boku szafy od strony wewnętrznej korpusu, każdej skrytki, 2Szafa bez gniazd elektrycznych. Szafy standardowo sprzedawane są z zamkami cylindrycznymi jednopunktowymi z dwoma kluczykami, ale mogą być wyposażone w kilka innych rodzajów zamków do wyboru np.: zamki szyfrowe mechaniczne i elektroniczne lub zamki na kłódkę. Szafa posiada otwory wentylacyjne do cyrkulacji powietrza a także Atesty, Certyfikaty i Deklaracje. Korpus oraz fronty, kolorystycznie mogą być wykańczane niezależnie w dostępnych 16 kolorach farby proszkowej.

Drugim rozwiązaniem jest mobilna szafka w formie wózka, w której łatwo można przewozić laptopy z jednej klasy do drugiej. Do dyspozycji mamy pięć wózków z czego cztery posiadają dwa drzwi otwierane od środka szafki a jeden wózek jedno drzwiowy, zamykane zamkiem zabezpieczającym z blokadą w dwóch punktach. W korpusach wózków wykonano otwory wentylacyjne poprawiające lepszą cyrkulację powietrza, które odpowiadają za odpowiednie chłodzenie wpiętych do ładowania laptopów. Wózek wyposażony został w uchwyty boczne pomocne przy przewożeniu laptopów oraz w cztery niebrudzące kółka o średnicy 100 mm z czego dwa posiadają hamulce, każde kółko potrafi unieść aż 150 kg. Ponadto wózek posiada blat wykonany z płyty melaminowanej o grubości 18 mm, do wyboru w pięciu kolorach z obrzeżem ABS grubości 2 mm w kolorze czarnym a dolne krawędzie wózka zostały zabezpieczone narożnikami z gumy. Wózek na laptopy malowany jest w szesnastu standardowych kolorach RAL farbami proszkowymi poliestrowo-epoksydowymi, przy czym korpus i fronty mogą być pomalowane w różnych kolorach.

Wózek został przystosowany do pracy z napięciem ~230 V po podłączeniu go do gniazda zasilającego, za pomocą dołączonego do wyposażenia przewodu przyłączeniowego o długości trzech metrów. Przewód wpina się w przygotowane na prawym boku wózka gniazdo wtykowe posiadające jednocześnie bezpiecznik przeciążeniowy. Wózek posiada zbudowaną instalację elektryczną składającą się z listew przyłączeniowych wyposażonych w gniazda z uziemieniem, możliwe do zdemontowania. Za bezpieczeństwo przeciążeniowe i przeciwprzepięciowe instalacji odpowiada sekwenser umożliwiający uruchamianie się kolejnych listew zasilających w odstępie (~3 minut), co pomaga w utrzymaniu niskiego obciążenia instalacji elektrycznej wózka podczas sekwencji ładowania kolejnych laptopów. Aktualne praca listew doładowujących laptopy sygnalizowana jest za pomocą świecącej diody. Wózek na laptopy posiada deklarację zgodności z Dyrektywami Parlamentu Europejskiego 2001/95 odnoszącymi się do bezpiecznego użytkowania.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dyskusja

  1. EM

    Witam: Myślę, że szafki mobilne to dobre rozwiązanie do szkół. Klasy multimedialne są teraz na topie i powstają niemalże w każdej liczącej się szkole. Bardzo ciekawy artykuł, który może pomóc w wyborze wyposażenia klas, biur czy innych instytucji. będę znajomym polecać ten artykuł. Pozdrawiam

Back to top