Nierdzewne meble gastronomiczne

Postaram się przybliżyć Państwu przekrój mebli gastronomicznych, naprawdę godnych uwagi. Meble nierdzewne o konstrukcji spawanej wykonywane są z dwóch rodzajów blach nierdzewnych, do wyboru. Blacha podstawowa, to wysokogatunkowa stal nierdzewna 430 klasy AISI a druga o symbolu 304, to wysokogatunkowa stal kwasoodporna o najwyższych właściwościach w swojej klasie. Meble są wyrobem wysokiej jakości spełniającym wszelkie normy bezpieczeństwa i higieny pracy, potrafiące zaspokoić oczekiwania każdego klienta.

Jednymi z podstawowych mebli każdego zaplecza gastronomicznego, są stoły przyścienne. W naszej ofercie posiadamy trzy rodzaje stołów przyściennych o wysokości 850 mm, do wyboru z jedną lub dwoma półkami a także bez półek. Standardowym stołem przyściennym, jest prosty stół o głębokości 600 lub 700 mm w wielu rozmiarach szerokości, począwszy od 486 mm a skończywszy na 1686 mm w odstępach po 100 mm, z czego wynika, że jest 13 rozmiarów szerokości w dwóch głębokościach. Kolejną grupą stołów, będących częścią kolekcji, są gastronomiczne stoły narożne o ergonomicznej i nowoczesnej konstrukcji służące, jako punkt wstępnego przygotowania posiłków i stanowiące nieodzowną część miejsca pracy w każdej profesjonalnej kuchni. Stoły narożne występują w trzech rozmiarach szerokości. Pierwszy 944×944 mm z możliwością dostawiania z boków stołów prostych o głębokości 600 mm, drugi 1044×1044 do konfigurowania ze stołami o głębokości 700 mm, oraz asymetryczne 944×1044 o boku płytszym i głębszym.  Ponadto w ofercie występują jeszcze stoły z komorami zlewowymi o ergonomicznej i nowoczesnej konstrukcji służące do obróbki jarzyn, mięsa, ryb oraz do zmywalnia naczyń. Powierzchnia robocza stołów z komorami zlewowymi wyprofilowana jest z 4 mm zagłębieniem zabezpieczającym przed spływaniem wody poza krawędź stołu. Reasumując, duża możliwość wyboru parametrów technicznych, stołów nierdzewnych ułatwia dowolną aranżację każdego pomieszczenia będącego miejscem pracy zespołu kucharzy każdego zaplecza gastronomicznego.

Uzupełniającymi meblami gastronomicznymi, są boxy do stołów produkowane w kilku szerokościach, z drzwiami przesuwnymi lub z drzwiami jedno i dwuskrzydłowymi otwieranymi na zawiasach trzpieniowych. Drzwi otwierane są za pomocą wyprofilowanego wgłębienia na całej wysokości, służącego jako pochwyt. To rozwiązanie pomaga w komforcie pracy, gdyż meble nie posiadają elementów wystających. Ponadto, obok boxsów drzwiowych występują także boxy dwu i trzy-szufladowe. Boxy produkowane są pod wymiary stołów przyściennych o dwóch głębokościach. Zostały przystosowane do montażu w nich, jako pojedyncze elementy, lub  w zestawach z innymi szafkami, półkami lub osłonami, ściśle według indywidualnych potrzeb.

Kolejnym meblem uzupełniającym, bardzo funkcjonalnym i przydatnym w kuchni, jest nadstawka stołowa jedno i dwu-półkowa. Nadstawki stołowe, są niezwykle użytecznymi meblami gastronomicznymi pozwalającymi na zaoszczędzenie sporo miejsca na blacie roboczym stołu służącego do przygotowywania potraw. Dużą zaletą nadstawki jest możliwość jej przesuwania i przenoszenia podnosząc w ten sposób funkcjonalność swojego miejsca pracy. Stopki wykonane z tworzywa sztucznego zabezpieczają blat roboczy stołu przyściennego, przed zarysowaniem.

Jeszcze jednym meblem uzupełniającym, jest blat gastronomiczny na dwóch lub trzech nogach, mocowany do ściany za pomocą kołków rozporowych. Blaty ścienne występują w tych samych szerokościach i głębokościach, co stoły przyścienne i są idealnym rozwiązaniem, do ich przedłużania w sytuacjach wymagających potrzeb dodatkowego miejsca pod blatem. Blaty powstały z myślą o doskonałym dostosowaniu miejsca pracy do potrzeb procesów technologicznych i obróbki żywności.

Półki naścienne jedno i dwu poziomowe mocowane do ściany na kolumnach pionowych ze specjalnymi otworami do przestawiania wysokości, co 35 mm. Półki produkowane są w szerokościach od 800 do 1400 mm oraz dwóch głębokościach do wyboru 300 lub 400 mm i posiadają zabezpieczający rant tylny o wysokości 40 mm. Półki ścienne są bardzo przydatnymi meblami w każdej profesjonalnej kuchni, przeznaczone na często używane przedmioty, przyprawy oraz oraz podręczne narzędzia. Półki wyposażone są w skośne wsporniki do stabilizacji, z zaczepami dopasowanymi do otworów w kolumnach, dzięki którym można je łatwo i szybko przestawiać, dostosowując wysokość do aktualnych potrzeb.

W naszej kompleksowej ofercie mebli gastronomicznych nie może zabraknąć szafek naściennych, które są ważną częścią, całej rodziny mebli nierdzewnych. Szafki wiszące o wysokości 600 mm i głębokości 300 lub 400 mm produkowane są w kilkunastu szerokościach od 400 do 1500 mm. Szafki standardowe z drzwiami skrzydłowymi oraz do wąskich przestrzeni z drzwiami przesuwnymi, są w głównej mierze przeznaczone do przechowywania talerzy, szklanek itp. Zawieszane na ścianę za pomocą kołków rozporowych wkręcanych w przygotowane w tym celu otwory. Szafki można łączyć ze sobą szeregowo tworząc w ten sposób różne kompozycje.

Podstawowym meblem, każdej kuchni gastronomicznej oraz restauracji w której tak bardzo ważny jest sprawny dostęp do przechowywanych rzeczy stanowi szafa. W ofercie posiadamy wiele typów szaf, począwszy od wąskich szaf jednoskrzydłowych poprzez bardziej popularne szafy dwuskrzydłowe i szafy przesuwne, po szafy przelotowe. Wszystkie rodzaje szaf wykonywane są na 2000 mm wysokości w jedno i dwu-poziomowym układzie drzwi. Szafy gastronomiczne o wielu szerokościach i kilku głębokościach wyposażone są w przestawne półki oraz drzwi zakończone praktycznym, wyprofilowanym uchwytem na całej ich wysokości. Ponadto szafy stojące na czterech nogach, posiadają stopki do regulacji wysokości w zakresie 30 mm. Szafa nierdzewna jest konstrukcją spawaną wysokiej jakości spełniająca surowe normy bezpieczeństwa i higieny pracy potrafiąc zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Następnym produktem z grupy gastronomicznych mebli nierdzewnych, są regały gastronomiczne. Dostępne na stopkach z regulacją wysokości w zakresie 30 mm, lub jezdne na czterech niebrudzących kółkach, z czego dwa posiadają blokadę ruchu. Regały dostępne są z 4 lub 5 półkami, występującymi w dwóch rodzajach wykonania. Perforowane na całej ich powierzchni lub pełne z wykończeniem krawędzi pozwalającym na odpowiednie utrzymywanie czystości. Duży wybór wymiarów oraz możliwość wyboru typu półek pozwalają na dowolne konfigurowanie zabudowy gastronomicznej i aranżację pomieszczeń. Dopuszczalne maksymalne obciążenie półki wynosi 50kg/m².

Okapy gastronomiczne przyścienne i centralne z naszej bogatej oferty (prawie 300 rozmiarów) przeznaczone są do wychwytywania i odprowadzania ciepła, pary i nieprzyjemnych zapachów z pomieszczeń zapleczy kuchennych, powstałych podczas procesów smażenia, gotowania, pieczenia itp. Okapy można wyposażać w dodatkowe elementy zgodnie z indywidualnymi potrzebami, takie jak: łapacze tłuszczów, filtry, przepustnice, króćce oraz elementy do ich mocowania, w miejscach do tego przeznaczonych. Postaram się opisać pokrótce zasady pracy i montażu okapów przemysłowych, które posiadamy w ofercie, a więc. Działanie okapu ma na celu wyciągnięcie powietrza przepływającego przez labiryntowy łapacz tłuszczu, gdzie nieczystości i drobiny tłuszczu zostają wyłapane i odprowadzone do rynienki ściekowej zakończonej kranem spustowym. Okapy powinny być tak zawieszane nad płytami do gotowania, aby wytwarzane opary mogły w całości trafić do wyciągu. W tym celu pożądany jest ich montaż, możliwie nisko nad urządzeniami chcąc uniknąć rozchodzenia się oparów na kuchnię. Odpowiednia przestrzeń pomiędzy okapem a podłogą wynosi ok. 1900 do 2000 mm. Przy dobieraniu wielkości okapu należy kierować się zasadą, że okap powinien wystawać poza obrys urządzeń minimum 0,2 do 0,3 odległości pomiędzy powierzchnią tych urządzeń a okapem.

Ostatnimi elementami z grupy, które pragnę opisać są nierdzewne wózki kelnerskie służące do transportu wewnętrznego są niezbędnym elementem każdej gastronomi. Wózki wyposażone zostały w dwie, lub trzy półki do wyboru, z delikatnie wyprofilowaną powierzchnią roboczą na głębokość 4 mm, co bardzo ułatwia utrzymanie czystości chroniąc przed rozlaniem płynów poza krawędź półki. Poza tym wózki wyposażone są w kółka jezdne z elastycznym i niebrudzącym bieżnikiem z gumy z czego 2 posiadają blokadę ruchu.

Ferytyczna stal nierdzewna AISI 430 wykazuje wysoką stabilność do temperatury 770°C a odporność na utlenianie do 870°C podczas pracy przerywanej a do 815°C przy pracy ciągłej. Jest odporna na: kwas azotowy, odkształcalność, warunki atmosferyczne, korozję i na środowiska zawierające siarkę. Natomiast blacha AISI 304, najbardziej renomowana i najczęściej stosowana blacha w przemyśle chemicznym oraz przetwórstwie żywnościowym, droższa o około 15% od AISI 430, jest surowcem o idealnych właściwościach i zaczyna się topić dopiero w temperaturze 1375°C a zalecana maksymalna eksploatacja w temperaturze 870°.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top