Szafki do ładowania akumulatorów e-bike

Szafki metalowe PCS stworzone zostały do przechowywania i ładowania akumulatorów rowerowych (e-bike). Dzisiaj są coraz częściej poszukiwanymi meblami, gdyż z roku na rok rowery elektryczne zyskują na swojej popularności, co znacząco wpływa na wzrost liczby ich użytkowników. Rowery elektryczne swoim wyglądem i działaniem przypominają tradycyjne rowery, są szybkie i wygodne w dotarciu do celu, a także są idealne do weekendowego relaksu  lub wycieczek. Rowery elektryczne swą popularność zyskują także z faktu, że są coraz tańsze oraz łatwiejsze w użytkowaniu i bez problemu radzą sobie też w trudnych terenach pokonując długie dystanse nawet ok. 100 km.  Dlatego zaleca się, aby przed każdą wycieczką akumulator porządnie naładować. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom producent firma Malow, zaprojektowała i zbudowała szafkę do ładowania akumulatorów rowerowych mając na uwadze uproszczenie procesu ładowania oraz uczynienie go szybszym i bezpieczniejszym. Dzięki szafce do ładowania akumulatorów bezpiecznie i szybko można naładować dowolny akumulator w swoim garażu, na parkingu lub w każdym miejscu znajdującym się pod zadaszeniem, co jest warunkiem użytkowania szafek. Szafki są idealnym rozwiązaniem do ładowania kilku akumulatorów jednocześnie m.in. w wypożyczalniach rowerów, serwisach rowerowych, sklepach z elektrycznymi rowerami a przede wszystkim w stacjach ładowania akumulatorów.

 

Szafka PCS M80 stojąca

 • Przeznaczona do ładowania jednocześnie 9 akumulatorów rowerowych.
 • Wymiary zewnętrzne szafki wynoszą: szer-400, gł-550, wys-1325 mm,
 • Wymiar każdej skrytki wynosi: szer-390, gł-530, wys-141 mm.
 • Waga szafki wynosi: 40 kg

Szafka PCS M93 wisząca

 • Przeznaczona do ładowania jednocześnie 9 akumulatorów rowerowych.
 • Wymiary zewnętrzne szafki wynoszą: szer-550, gł-300, wys-1325 mm,
 • Wymiar każdej skrytki wynosi: szer-540, gł-280, wys-141 mm.
 • Waga szafki wynosi: 37 kg
 • Montowana do ściany za pomocą kołków rozporowych o średnicy 12×60 mm.

Szafka PCS M94 wisząca

 • Przeznaczona do ładowania jednocześnie 6 akumulatorów rowerowych.
 • Wymiary zewnętrzne szafki wynoszą: szer-550, gł-300, wys-900 mm,
 • Wymiar każdej skrytki wynosi: szer-540, gł-280, wys-141 mm.
 • Waga szafki wynosi: 26 kg
 • Montowana do ściany za pomocą kołków rozporowych o średnicy 12×60 mm.

Wentylacja szafek odbywa się poprzez perforację wykonaną na drzwiach oraz ściankach tylnych. Znajdujące się w skrytce gniazda o klasie szczelności IP44, 230V AC 16A zasilane są przewodem z wtykiem unischuco” (napięcie ok. 100V nie występuje w krajach w wtykiem unischuco). Maksymalna moc szafy wynosi 3680W, ponadto szafka wyposażona została w bezpiecznik nad-prądowy. W szafkach mogą być przechowywane i ładowane dowolne akumulatory mieszczące się w skrytkach z wyjątkiem kwasowo-ołowiowych lub emitujących szkodliwe opary. Szafki wykonane z blachy o grubości 0,8 mm, drzwi z blachy o grubości 1,5 mm. Dodatkowo zabezpieczona metodą konwersji cyrkonowej chroniącej przed korozją. Do wyboru 16 kolorów farby proszkowej niepalnej. Drzwiczki w standardzie zamykane zamkiem cylindrycznym lub na kłódkę. Istnieje też możliwość zamontowania innych typów zamków wg wymagań użytkownika, np. szyfrowych ręcznych i elektronicznych.

Najlepszym wyborem do twojego elektrycznego roweru będzie akumulator litowo-jonowy nie wymagający formatowania po zakupie. Jednak największą zaletą jest jego wysoka odporność na doładowania wynosząca 80% swojej pierwotnej pojemności nawet, po 800 cyklach ładowania. Cząstkowe doładowanie baterii Li-ION wpływa na jej żywotność znacznie mniej niż pełen cykl ładowania. Dzięki temu, można ją doładowywać w dowolnej chwili! Warto pamiętać, że akumulator powinien być przechowywany w formie naładowanej ok. 60-90% mocy, aby uniknąć uszkodzenia ogniw. Chcąc wydłużyć żywotność baterii, należy unikać rozładowania do zera i niezwłocznie naładować ją, po pełnym rozładowaniu. Nieużywany akumulator powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej (nie na mrozie i wysokiej temperaturze) i monitorowany stan jego naładowania, co najmniej raz na dwa miesiące, a gdy spadnie poniżej 50% należy go doładować.

 

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top