Nowoczesne Pulpity Dyspozytorskie

W ostatnich dniach, dział firmy Furnig specjalizujący się w projektowaniu, produkcji i montażu pulpitów dyspozytorskich uruchomił własną niezależną stronę internetową o nazwie Pulpity Furnig, którą można znaleźć pod adresem: www.furnig.best. W związku z powyższym chciałbym pokrótce przybliżyć specyfikę produktów i zróżnicowany materiał użyty, do ich produkcji. Podstawowa oferta, która w pierwszej kolejności kierowana jest do zainteresowanych nabywców oparta jest o pulpity wykonane na bazie konstrukcji aluminiowej, charakteryzującej największą trwałością. Z kolei standardem spośród wszystkich pulpitów są konstrukcje płytowe, które będą najbardziej atrakcyjne cenowo, ale o największych możliwościach projektowych i kolorystycznych, co w wielu realizacjach ma ogromne znaczenie. Trzeci rodzaj konstrukcji z pośród oferty pulpitów Furnig znajduje się pomiędzy aluminium i płytą a opiera się o płytę połączoną ze stalą lakierowaną proszkowo lub stalą nierdzewną inox. Ponadto w ofercie specjalistycznych konstrukcji znalazły się także stanowiska biurkowe o prostszej budowie i bardzo atrakcyjnej cenie.

Trzy omawiane konstrukcje pulpitów możemy scharakteryzować w następujący sposób:


PULPITY ALUMINIOWE

Opracowany i zbudowany przez nas system pulpitów aluminiowych stanowi obecnie podstawę wszystkich naszych specjalistycznych konstrukcji. Charakteryzuje się lekkością, wysoką estetyką wykonania, wytrzymałością oraz nieograniczoną możliwością konfiguracji. System ten tworzy seria wielu pustych i jednocześnie bardzo mocnych profili aluminiowych zaprojektowanych specjalnie w celu tworzenia mebli. Profile są lekkie o estetycznych krawędziach i idealnie pasują do siebie za pomocą łatwych w montażu złącz, tworząc mocną i lekką konstrukcję szkieletową do Pulpitów Furnig. Profile zostały tak zaprojektowane, aby zapewniały dużą wytrzymałość, maksymalną stabilność i zwiększone obciążenie, co daje gwarancję, że wykonane z nich meble, są w stanie wytrzymać intensywne warunki pracy przez całą dobę. Materiałem standardowym na blaty w pulpitach aluminiowych jest laminat HPL oraz kompozyt akrylowo-mineralny

PULPITY PŁYTOWE

O ile podstawę wszystkich naszych konstrukcji stanowią obecnie pulpity aluminiowe, to z kolei pulpity płytowe są aktualnie naszą najatrakcyjniejszą ofertą cenowo. Podstawą konstrukcji jest popularna płyta melaminowana o bardzo bogatej kolorystyce, będąca podstawowym materiałem w branży meblarskiej. Dzięki swojej warstwowej budowie osiąga wysokie parametry izolacyjne i wytrzymałościowe. Jest odporna na parę wodną, alkohol, odbarwienia, ścieranie, zarysowania czy wysoką temperaturę. Doskonale sprawdza się miejscach gdzie nieodzownym elementem jest dobry wygląd, bez potrzeby specjalnej troski nad meblami. Materiałem standardowym na blaty w pulpitach płytowych jest laminat HPL, ale istnieje też możliwość zastosowania kompozytów akrylowo-mineralnych lub innych.

PULPITY PŁYTOWO-STALOWE

Oferta pulpitów stalowo-płytowych usytuowana jest w naszej hierarchii pomiędzy pulpitami aluminiowymi a pulpitami płytowymi. Pulpity stalowo-płytowe charakteryzują się trwałą konstrukcją, której główne elementy jak nogi, stopy lub w niektórych modelach wsporniki wykonywane są z elementów stalowych lakierowanych proszkowo lub ze stali nierdzewnej w wykończeniu inox. Natomiast podstawą tworzenia korpusów, podobnie jak w pulpitach płytowych jest popularna płyta melaminowana o bardzo bogatej kolorystyce, będąca podstawowym materiałem w branży meblarskiej. Dzięki swojej warstwowej budowie osiąga wysokie parametry izolacyjne i wytrzymałościowe. Jest odporna na parę wodną, alkohol, odbarwienia, ścieranie, zarysowania czy wysoką temperaturę. Doskonale sprawdza się miejscach gdzie nieodzownym elementem jest dobry wygląd, bez potrzeby specjalnej troski nad meblami. Materiałem standardowym na blaty w pulpitach stalowo-płytowych jest laminat HPL oraz kompozyt akrylowo-mineralny

Najważniejszą częścią każdego pulpitu dyspozytorskiego jest jego blat, ze względu na specyficzne warunki użytkowania 24 godziny na dobę. Powinien on być wykonany z materiałów najwyższej jakości np.: z kompozytu mineralno-akrylowego z rodziny Solid Surface lub kompaktowego laminatu wysokociśnieniowego HPL. Ponadto tańszym, ale równie skutecznym rozwiązaniem może być blat wykonany na bazie płyty MDF oklejonej cienkim laminatem.

 

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top