Biała kuchnia z czarnym granitem

Dzisiaj chciałbym zaprezentować Państwu biało-czarną kuchnię wykonaną z MDF lakierowanego na wysoki połysk, będącą jedną z naszych kilku wyjątkowych realizacji pod wieloma względami. Ta ekskluzywna zabudowa kuchenna zrealizowana została zarówno z materiałów jak i akcesoriów firmowych, najwyższej jakości. Szczególnie wartym podkreślenia jest fakt, że szafki uzbrojone zostały w elektryczny system Servo Drive wspomagający ich odmykanie. Jest to szalenie ciekawe oraz innowacyjne rozwiązanie, lecz niestety bardzo kosztowne i w dalszym ciągu stać na niego, tylko najzamożniejsze osoby. Ponadto do odmykania szafek zastosowane zostały subtelne uchwyty aluminiowe inox mocowane do krawędzi frontów na całej ich długości. Zaletą tego typu uchwytów jest możliwość otwierania szafek, także w przypadku braku energii elektrycznej, co w tej kuchni ma znaczenie, ale stanowią też porządne zabezpieczenie frontów przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Jednym z ważniejszych elementów każdej kuchni narażonym na intensywne użytkowanie stanowi blat. W tej realizacji wykonany z czarnego granitu o grubości 30 mm i wykończony na wysoki połysk. Jego ogromną zaletą jest długa żywotność, którą gwarantuje odporność na wodę oraz niskie, naturalne zużycie mechaniczne podczas codziennej eksploatacji. Warto jednak pamiętać, że granit choć jest materiałem bardzo odpornym na zużycie, jest jednocześnie materiałem kruchym, z którym należy obchodzić się w należyty sposób i unikać mocnych uderzeń twardymi materiałami, wskutek czego blat może pęknąć. Ponadto należy zwrócić uwagę, że przed użytkowaniem blatu granitowego koniecznym jest przeprowadzenie konserwacji mającej na celu jego zabezpieczenie, poprzez napuszczenie go specjalnymi środkami do tego celu przeznaczonymi. Zabieg ten powinno się stosować co jakiś czas, chcąc utrzymać blat w należytej czystości i uniknąć większych przebarwień spowodowanych np.: rozlaniem soków, kawy itp.

Cała zabudowa kuchenna została posadowiona na specjalnych nogach (o udźwigu 250 kg każda) wyposażonych w regulatory wysokości. Nogi zamaskowane zostały specjalnymi cokołami wykonanymi na zamówienie z blachy nierdzewnej w wykończeniu inox, które idealnie komponują się z uchwytami frontów.

SERVO-DRIVE, to elektryczny system wspomagający otwieranie szafek kuchennych oraz urządzeń chłodniczych. Ta innowacyjna technologia ruchu wykorzystywana jest głównie do otwierania szuflad oraz frontów uchylnych. Sprawia, że otwieranie mebli staje się proste, jak nigdy przedtem, wystarczy delikatnie nacisnąć front mebla a szuflada lub klapa automatycznie otworzy się sama. Wartym podkreślenia jest fakt, że użytkownik posiada pełną kontrolę nad ruchem i w każdej chwili ma możliwość jego zatrzymania.

 

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dyskusja

  1. Grzesiek

    Wyjątkowe wnętrze. O takiej kuchni zawsze marzyłem! :)

    1. Krzysztof Głuszak

      Zapraszam do biura. W przeciągu 30 min. Wykonamy projekt wstępny uwzględniający najnowsze trendy materiałów i akcesoriów do wykonania zabudowy kuchennej.

Back to top