Okrągłe porty multimedialne

Zarówno w potocznym języku, w internecie, czy na sklepowych półkach funkcjonuje już kilka nazw tych bardzo nowoczesnych i przydatnych urządzeń. Oczywiście mowa o portach multimedialnych, które w większości przypadków nazywa się skrótowo z angielskiego ”mediaport”. Urządzenia te zagościły już na dobre w naszym codziennym życiu zawodowym, ale także w naszych domach. Dlatego nosząc się z zamiarem zakupu mediaportu w konkretnym celu, należy zwrócić uwagę na fakt, że producenci sami przewidzieli różne typy mediaportów np.: do zastosowania biurowego, czyli do biurek lub stołów konferencyjnych oraz mediaporty kuchenne, do sypialni, czy do mebli wypoczynkowych.

Na wstępie chcę przybliżyć mediaport Elewator, który można dostosować do własnych potrzeb. Występuje z gniazdami 230V, USB, RJ45 lub HDMI  w kilku standardowych konfiguracjach. Elevator charakteryzuje się możliwością całkowitego schowania gniazd w blatach biurka, stołów lub w szafkach kuchennych. Dzięki takiemu rozwiązaniu można z łatwością ukryć gniazda, których w tym momencie nie używamy, a pomieszczenie wygląda schludnie. Natomiast w jednej chwili, gdy tego potrzebujemy za pomocą lekkiego naciśnięcia gniazdo wysuwają się z ukrycia i możemy podłączyć do niego potrzebne urządzenie, a po skończonej pracy ponownie za pomocą naciśnięcia gniazdo chowamy. Zastosowanie gniazd Elevator pozwala utrzymać w należytym porządku nie tylko biura, ale również pomieszczenie prywatne jak, kuchnie, salony czy pokoiki dziecinne.

Następnym wartym uwagi portem multimedialnym jest Twist, który doskonale sprawdzi się zarówno w biurach na blatach biurkowych, jak również w pomieszczeniach mieszkalnych na blacie kuchennym. Twist charakteryzuje się szczególnym wyglądem, które można z łatwością dopasować do każdego wnętrza. Mediaport wyposażony został w dwa gniazda: jedno zawsze 230V, a drugie można konfigurować w zależności od potrzeb np. w gniazdo 230V, USB, HDMI czy RJ45. Twist w standardzie posiada pokrywę w kolorze białym, czarnym lub chromowanym, która chroni gniazda przed zabrudzeniem, gdy są nieużywane.

Kolejnym mediaportem o formie okrągłej jest wysuwane gniazdo blatowe Lift o zaawansowanej technologii ruchu oraz nowoczesnym designie. W standardzie występuje z gniazdami zasilającymi 230V, internetowymi RJ45 oraz VGA+MJ do przesyłu obrazu i dźwięku. Moduły funkcjonalnie rozmieszczone z czterech stron mediaportu wysuwa się przez naciśnięcie pokrywy dostępnej w kolorze czarnym lub białym. Głębokość zabudowy media portu Lift wynosi zaledwie 19,5 cm a otwór montażowy o średnicy 14 cm. Głównymi atutami gniazda Lift, które można wyróżnić to: automatyczne wysunięcie po lekkim naciśnięciu, możliwość zastosowania w biurze oraz kuchni, łatwa zabudowa w otworze i wymiana portu, cztery moduły z gniazdami na jednej wysokości dostępne z czterech stron, atrakcyjne opływowe wzornictwo, wysoce kompaktowe urządzenie.

Ostatni produkt, który pokrótce chcę zaprezentować, to  gniazdo Pix w standardzie wyposażone w modły 230V, HDMI, USB lub RJ45 do wyboru. Jest nie tylko gniazdem przydatnym w biurkach, szafkach i stolikach multimedialnych, czy w meblach kuchennych ale także pełni w nich  funkcję ozdobną. Pix oprócz standardowych kolorów – białego i czarnego, ma pięć innych kolorów opasek w formie delikatnego akcentu ubarwiającego mebel, na którym został zamontowany.

Aby zobaczyć pełną konfigurację modułów indywidualnych stosowanych w mediaportach okrągłych, zachęcam do odwiedzenia sklepu internetowego Furnig z działem elektryki meblowej, gdzie można znaleźć wszystkie techniczne oraz wizualne przykłady zastosowań mediaportów o formach okrągłych i nie tyko.

 

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top