Kolekcja amarantowych drzwi

Przygotowana kolekcja drzwi Amarant, którą pragnę pokrótce omówić z pewnością zainteresuje osoby szukające nowoczesnych rozwiązań technicznych w połączeniu z tradycyjnym designem. Jak łatwo można zauważyć przeglądając galerię, drzwi łączą w sobie tradycję z nowoczesnością. Nowoczesność, która cechuje prezentowane drzwi, to: bezprzylgowe skrzydła drzwiowe na krytych zawiasach z regulowanymi szerokimi opaskami, magnetycznym zamkiem i białymi okuciami kontrastującymi z amarantem. Z kolei tradycję widzimy w ich klasycznym wyglądzie z podziałem na trzy części.

Luksusowa kolekcja składa się z kilku drzwi, takich jak: drzwi wejściowe do mieszkania, drzwi łazienkowe, drzwi pokojowe pełne, drzwi pokojowe częściowo przeszklone oraz drzwi pokojowe całe przeszklone z przeznaczeniem do standardowych pomieszczeń mieszkalnych. Rodzinę drzwi Amarant można rozbudować o drzwi pokojowe przesuwne, wahadłowe oraz drzwi podwójne do salonu zachowując ten sam styl.

Prezentowane drzwi można wykonać na kilka sposobów w zależności, od zasobności portfela inwestora. Mogą to być drzwi płycinowe fornirowane, drzwi fornirowane łączone z drewnem oraz drzwi w całości z litego drewna amarantowego. Pomimo, iż wizualnie nie będzie widać dużej różnicy w tych trzech drzwiach zrobionych w różny sposób, to jednak różniąca je metoda wykonania będzie miała znaczenie dla ich trwałości. Nie trudno domyśleć się, że najdroższe będą w wersji z masywu amarantowego, lecz pracochłonność będzie porównywalna w każdej z tych trzech opcji.

Zapewne zadajesz sobie pytanie, ile mogą kosztować takie drzwi wykonane na zamówienie? Z wielu powodów odpowiedź nie jest, taka jednoznaczna gdyż może to być cena 6, 7 a nawet 10 tys złotych. Jak każdy produkt na zamówienie, wymaga różnych indywidualnych ustaleń. Biorąc pod uwagę fakt, iż drewno amarantowe jest bardzo drogie a utrzymanie fachowca-stolarza jeszcze droższe, możesz zauważyć, że te drzwi nie są dla przeciętnie zarabiającej osoby, ale dla kogoś naprawdę zamożnego. Tutaj kształt drzwi nie będzie odgrywał większej roli, gdyż nawet wykonanie z pozoru prostego wzoru wymaga poświęcenia ogromnej ilości czasu i setek czynności, co w dzisiejszych czasach generuje bardzo duże koszty. Inaczej sprawa wygląda z typową produkcją drzwi, ale to inny temat.

Amarant jest drewnem dekoracyjnym o barwie brązowo – fioletowej, wykorzystywanym w luksusowych wnętrzach. Występuje od południowego Meksyku po południową część Brazylii – Sao Paulo. Ze względu na bardzo dużą twardość a stosunkowo łatwe właściwości do obróbki, amarant idealnie nadaje się na elementy toczone, podłogi, drzwi wejściowe, drzwi wewnętrzne, rzeźbiarstwo oraz jako drewno szkutnicze. Amarant jest także drewnem odpornym na warunki atmosferyczne dlatego jest często stosowany przy wyposażeniach statków.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top