Oświetlenie ledowe w meblach kuchennych.

Zapewne dzisiaj mało jest osób, które nie spotkałyby się z nowoczesnym oświetleniem ledowym w meblach kuchennych. Jednocześnie przypuszczam, iż jest wąska grupa osób, które wiedzą coś więcej na temat oświetlenia ledowego. Czym tak naprawdę wyróżnia się modne dzisiaj i powszechnie używane oświetlenie ledowe? Główną zaletą, nazywanych potocznie „Ledów”, jest ich duża żywotność i niski pobór energii. Do dużych zalet możemy także zaliczyć nieograniczone możliwości kompozycji bazując na wielu dostępnych profilach i paskach ledowych. Obok najbardziej popularnej taśmy Led do oświetlenia mebli kuchennych występują także: klipsy Led do półek szklanych, oprawki z diodami Led na półki szklane, oświetlenie Led do witryn, oświetlenie Led blatów, oświetlenie Led do szuflad, oświetlenie Led do szafek oraz lampki na wysięgniku. Oświetlenie Led występuje w różnych kształtach i kolorystyce. Do najbardziej popularnych opraw Led pod wiszące szafki kuchenne należą lampki trójkątne, choć ja jestem zwolennikiem opraw okrągłych lub kwadratowych.

Jeżeli z czystym sumieniem miałbym polecić mocne i eleganckie oświetlenie blatu kuchennego, to niezawodnym rozwiązaniem będą z pewnością nowoczesne, okrągłe lampki ledowe, które posiadamy w swojej ofercie (galeria poniżej). Ledy z charakterystyczną kwadratową diodą są najnowocześniejszym i najbardziej zaawansowanym produktem w swojej klasie oferowanym aktualnie na rynku. Do zalet dzięki którym lampki pod wieloma względami wyprzedzają konkurencję możemy zaliczyć np.: Najbardziej energooszczędna klasa A++, najbardziej bezpieczne zasilanie 12V DC, maksymalny pobór mocy 3,5W, nowoczesny design opraw dostępnych w kolorze antycznym lub stali szlifowanej, możliwość montażu oprawy na wkrętach do dna mebla lub poprzez wpuszczenie w płytę, kolor światła biały zimny lub biały ciepły, kąt świecenia 120 stopni, wysokość opraw zaledwie 1 cm lub po wpuszczeniu w płytę tylko 1 mm!!! A co jest najciekawszym rozwiązaniem, to iż nie musimy wiercić otworu na wylot a wystarczy nam wyfrezować gniazdo w płycie na głębokość tylko 7 mm, co oznacza, że lampkę możemy wpuścić praktycznie w każdy możliwą szafkę bez konieczności stosowania podwójnego wieńca w meblu. Lampkę można zakupić w gotowych zestawach z zasilaczem a nawet z wyłącznikiem sensorowym, kołyskowym lub innym. Standardowy zestaw 1-punktowy składa się z lampki, zasilacza oraz konektora (rozdzielacza) do połączenia całości. Lampki zakończone są przewodem 2 metrowym z wtyczką, które łatwo można pospinać do rozdzielacza łącznie z zasilaczem a całość wpiąć do gniazda 230V.

Ciekawym i stosunkowo nowym (choć nie tanim) rozwiązaniem oświetlenia blatów kuchennych są także dolne wieńce wiszących szafek kuchennych. W sprzedaży występują gotowe już dna z wbudowanymi paskami ledowymi, złożone z profili aluminiowych i obłożone obustronnie szkłem mlecznym. Każde dno LED wyposażone jest w wymienne źródło światła w kolorze białym ciepłym lub białym zimnym i wyłącznik sensorowy (dotykowy). Dużą zaletą Ledowych półek oświetleniowych jest prosty i szybki montaż oraz możliwość wykonania ich na dowolną długość, co daje duże możliwości w aranżacji mebli kuchennych.

Dokonując zakupu pasków LED należy mieć sprecyzowane ich przeznaczenie, gdyż w sprzedaży występują paski o różnej mocy świecenia. Podstawowym paskiem LED do podświetleń dekoracyjnych jest pasek zbudowany z modułów o długości 50 mm i poborze mocy 0,25W każdy. A więc do oświetlenia 1 mb paska dekoracyjnego LED będziesz potrzebował zasilacz o mocy 5W. Z kolei pobór mocy jednego modułu 5 cm paska służącego do oświetlenia a nie dekoracji wynosi 0,75W. W tym przypadku do oświetlenia paska o długości 1 mb należy zastosować zasilacz o mocy 15W.

 

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top