Szafa serwerowa SBM RACK

W obecnych czasach bardzo ważne jest, aby serwery przechowywane były w niezwykle bezpiecznych i stabilnych miejscach. Szukając optymalnego rozwiązania, często mamy trudności w wyborze odpowiedniego mebla, który pozwoli na zapewnienie właściwego położenia. Wątpliwości, które się pojawiają nie są bezpodstawne, ponieważ dzięki nim, wiemy w jaki sposób zapewnić naszym serwerom odpowiednie warunki. Czy szafa będzie w stanie utrzymać wszystkie urządzenia? Czy mebel będzie pasował do otoczenia? Czy podczas pracy przy serwerach będzie zachowana ergonomia i wygoda? W jaki sposób zostanie zabezpieczona szafa przed osobami postronnymi? Czy ochrona ta będzie skuteczna?

W odpowiedzi na wszelkie pytania, chciałabym zaprezentować szafę serwerową, elegancką, stylową, praktyczną. Mebel ten znajdzie swoje zastosowanie przede wszystkim w serwerowniach, ale także będzie stanowiła idealne rozwiązanie w działach takich tak: teletechnika, energetyka, telekomunikacja. Z całą pewnością pomieszczenia przemysłowe i nagraniowe wyposażone w szafy serwerowe także zyskają odpowiednie miejsce do przechowywania tego typu urządzeń.

Dzięki wyjątkowo trwałej konstrukcji, wykonanej z blachy o grubości 7 mm, a także dużej pojemności, można pomieścić w niej sporą ilość serwerów. Pozwoli to na przechowywanie urządzeń w uporządkowany sposób. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu technologii przygotowania powierzchni do malowania przez proces fosforanowania cyrkonowego oraz konwersję cyrkonową blachy, a następnie użyciu niepalnej farby proszkowej, mebel ten zabezpieczony zostanie przed korozją.
Dbając o prawidłową cyrkulację powietrza, która jest niezbędna przy przechowywaniu urządzeń elektronicznych, półki oraz prawy bok szafy zostały wykonane z materiałów perforowanych, które są dobrane odpowiednio do wymagań estetycznych i funkcjonalnych.
Niezwykle dużym atutem szafy jest wyposażenie jej w ślizgacze z tworzywa PCV, co pozwoli na łatwe przesunięcie szafy, gdy zajdzie taka potrzeba. Dzięki temu małemu elementowi można zyskać wyjątkową wygodę dostania się do tylnej części szafy. Znajduje się tam bowiem otwór na całej długości, który pozwala na swobodne wyprowadzenie na zewnątrz przewodów sieciowych i zasilających.
Kolejnym bardzo ważnym elementem, który wymaga uwagi i jest jednocześnie bardzo dużym atutem są drzwi. Zostały one osadzone na zawiasach trzpieniowych. W drzwiach został także zamontowany zamek ryglujący w dwóch punktach. Sprawia to, że szafa zyskuje miano bezpiecznej dla urządzeń w serwerowni.

Dzięki zaprezentowanym cechom można łatwo odpowiedzieć sobie na wcześniej postawione pytania. Jestem zdania, że to ta właśnie szafa pozwoli na odczucie największej ergonomii podczas użytkowania. Mebel ten spełnia szereg największych standardów, które stawiane są przez producentów tego typu mebli. Oprócz wielu atutów funkcjonalnych, daje możliwość także wpasowania się zarówno w charakter otoczenia, jak i w osobiste oczekiwania.

Zapraszam do zapoznania się z poniższą galerią zdjęć, która pozwoli na zadecydowanie czy ta szafa sprawi, że praca w serwerowni zyska nowy charakter i będzie odznaczała się dużą wygodą. Myślę, jednak, że odpowiedź brzmi jednoznacznie. Tak wiele zastosowanych rozwiązań w jednym meblu, niewątpliwie rozwiewa wszelkie wątpliwości, które pojawiają się podczas zakupu.

Szafa serwerowa SBM RACK jest dostępna w 16 kolorach RAL. Pozwala to na skonstruowanie zarówno korpusu jaki i drzwi szafy według oczekiwań, dopasowując mebel do pomieszczenia. Główną zaletą szafy jest solidna, polska konstrukcja estetycznie wykończona w bardzo przystępnej cenie.

 

 

 

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top