Kremowo popielata kuchnia z elementami dębowymi

Duża charakterystyczna kuchnia z frontami lakierowanymi w kolorze kremowym, blatami z Corianu i dębowymi elementami. Na szczególną uwagę w tej kuchni zasługują nowoczesne, cienkie blaty z Corianu, które nadają kuchni lekkości i ekskluzywności. Jest to nowoczesny sposób na urządzenie kuchni, który pozwala nam na odróżnienie się od ogólnie panującego trendu na masywne, grube blaty kuchenne. W podobnym tonie lecz z cienkich płyt lakierowanych zostały wykończone boki zakończeniowe szafek stojących i wiszących.

Zgodnie z zasadą, kuchnia została podzielona na odpowiednie strefy ułatwiające przygotowywanie posiłków i gotowanie potraw. Jak łatwo możemy zauważyć na wizualizacjach zaczynając od lewej strony znajduje się strefa do przechowywania produktów i gromadzenia zapasów. Do tych celów najlepiej sprawdzi się lodówka, która znajduje się chyba w każdej kuchni. Dalej znajduje się wysoka szafa z szufladami wewnętrznymi na zapasy, szafka narożnikowa z koszem obrotowym 3/4 koła a obok szafka z wysuwanym koszykiem typu Cargo.  W dalszym ciągu kuchni mieści się zlewozmywak z bardzo praktyczną szafką zlewozmywakową z dwoma szufladami, jedna na środki czystości a druga szuflada na kosze do segregacji odpadów. Obok zlewu znajduje się zmywarka, następnie płyta ceramiczna z szafką szufladową a w narożniku zainstalowana jest półka płynnie wysuwana na garnki. Na zakończeniu znajdują się dwie pojemne wysokie szafy z piekarnikami.

Centralnym meblem oraz strefą do przygotowywania posiłków  w kuchni jest okazała wyspa z grubym dębowym blatem do spożywania szybkich posiłków. Ze wszech miar mebel ten z wieloma szufladami i szafkami jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, gdyż zasięg do pozostałych stref jest na wyciągnięcie ręki, co pozwala nam zaoszczędzić czas na chodzeniu, który możemy spożytkować np. na bieżni podczas relaksu się na siłowni.

Jak w każdej kuchni nie bez znaczenia są także szafki wiszące, jednak trzeba dołożyć starań, aby był do nich praktyczny dostęp. Praktycznym rozwiązaniem są fronty podnoszone na mechanizmach z cichym domykiem. Osobiście polecam praktyczny system do frontów łamanych, gdyż sprawdzi się w większości sytuacjach. W przypadku tej kuchni będzie potrzebnych pięć kompletów do frontów podwójnych, lub dziesięć podnośników do pojedynczych frontów, co w rezultacie będzie tańszym rozwiązaniem, ale równie skutecznym, choć mniej praktycznym.

Oprócz zabudowy kuchennej w pomieszczeniu znajduje się kącik jadalny z drewnianym dębowym stołem i dizajnerskimi dębowymi krzesłami na które można zastosować miękkie tapicerowane poduszki łatwe w utrzymaniu. Ponadto mamy też kącik wypoczynkowy z telewizorem do poobiedniej sjesty, gdzie możemy także zrelaksować się na wygodnej sofie w oczekiwaniu na posiłek . Jest to również idealne miejsce dla naszej małej pociechy, którą mamy na oku podczas przygotowywania posiłków. Całość podkreślają podwieszane sufity i ozdobne belki z oświetleniem.

 

Planując swoją kuchnię należy zacząć od usytuowania pięciu podstawowych stref: 1.Zapasy, 2.Przechowywanie, 3.Przygotowywanie, 4.Gotowanie i pieczenie, 5.Zmywanie.  Odpowiednie rozplanowanie tych stref w kuchni daje gwarancję na intuicyjną, sprawną i przyjemną pracę podczas przygotowywania posiłków. Na przykład: zmywarka powinna znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie zlewozmywaka natomiast płyta gazowa lu elektryczna w jego bliskim sąsiedztwie. Z kolei piekarnik niedaleko od płyty do gotowania a przechowywanie zapasów należy zorganizować w niedalekim zasięgu do strefy przygotowywania.

 

 

 

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dyskusja

  1. Marek

    Piękna kuchnia. Ile kosztuje taki projekt?

    1. Krzysztof Głuszak

      Zapraszam do kontaktu telefonicznego lub e-mail.

Back to top