Pokój z antresolą dla nastolatki

Głównym elementem tego pokoju jest bez wątpienia antresola do spania pełniąca jednocześnie jeszcze kilka funkcji. Jednym z bardziej trafnych pomysłów jest wykorzystanie sześciu otwieranych stopni w schodach jako schowków na najróżniejsze elementy np. książki, obuwie, plecak szkolny, zabawki oraz wiele innych elementów, które często zalegają w różnych częściach pokoju naszej pociechy tworząc niezły bałagan. Miejsce pod schodami zostało zagospodarowane podręcznymi półkami z wieszakiem na bieżące rzeczy, gdzie może panować pewien nieład a czego nie widać od części wejściowej do pokoju w której jest porządek. Łóżko z komfortowym materacem gwarantującym wypoczynek zostało odpowiednio zabezpieczone ramą odbojową zapobiegającą wypadnięciu dziecka. Dodatkowo użytkownik ma możliwość schowania napoju, telefonu komórkowego lub książki w podręcznej półeczce z lampką nocną. Ponadto pod częścią antresoli zostało usytuowane biurko do nauki, które w razie potrzeby może być doświetlane za pomocą lampki nocnej do spania.

Na tym nie koniec, gdyż ten duży i nowoczesny pokój dla dziewczynki został jeszcze wyposażony w wiele praktycznych mebli, które również zasługują na uwagę. Pierwszym meblem bez którego z pewnością trudno się obyć jest szafa z półkami, drążkami, uchwytem na paski oraz kilkoma nietypowymi kieszeniami na jednych drzwiach z przeznaczeniem na różne bibeloty, na drugich drzwiach uchwyt na paski. W dalszym ciągu mieści się szafa z półkami na odzież i szufladami na bieliznę oraz praktyczna komoda z szufladami z miejscem pod telewizor. Vis-a-vis mieści się kącik wypoczynkowy z ławą, sofą oraz wygodnym fotelikiem dla gości naszej pociechy.

Centralne miejsce pokoju zajmuje pianino z drewnianym białym krzesłem. Nad pianinem zostało symetrycznie rozmieszczonych kilka kolorowych półeczek tworzących lekką formę. Całość domyka obraz z półką nad grzejnikiem. Ponadto w trzech bardziej użytkowanych miejscach na parkiecie położone zostały miękkie dywaniki, które z łatwością i często można czyścić z roztoczy co jest problematyczne w pokojach z wykładziną.

 

Najlepszym i najzdrowszym rozwiązaniem do nauki dla twojego dziecka jest twarde, stabilne krzesło z tapicerowaną poduszką na siedzeniu i ergonomicznie wyprofilowanym oparciem, warto także pamiętać o podnóżku. Porządne drewniane krzesło nie rozprasza dziecka podczas nauki co ma miejsce przy skrzypiącym, plastikowym krześle obrotowym na którym dziecko często się kręci, wierci, kołysze lub po prostu jeździ.

 

 

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dyskusja

  1. Brandy

    Your means of explaining the whole thing in this article is really
    nice, all can easily be aware of it, Thanks a lot.

    1. Krzysztof Głuszak

      I’m happy you like it

Back to top