O autorze

 

Szanowni Państwo

Nazywam się Krzysztof Głuszak. Jestem właścicielem firmy Furnig, specjalizującej się w projektowaniu, sprzedaży i montażu mebli. Siedziba firmy znajduje się w moim ukochanym, rodzinnym mieście Tarnowie, gdzie także mieszkam od urodzenia i gdzie korzenie moich przodków, jak wynika z metryk, sięgają początku XVIII wieku. Tarnów jest uroczym oraz pięknie położonym miastem z bogatą i barwną historią a jego lokacja datowana jest na 7 marca 1330 roku.

W niniejszym blogu postaram się przybliżyć Państwu zalety mebli starannie dobranych do charakteru wnętrza, oraz ich funkcjonalność, estetykę i niezawodność. Podzielę się swoimi autorskimi pomysłami na urządzenie wnętrza, skonstruowanie nietypowego mebla (czym zajmuję się od wielu lat) oraz pokażę odręczne szkice zrealizowanych jak i nigdy dotąd niepublikowanych prac. Natomiast dla osób pragmatycznych oraz koneserów projektowania i wystroju wnętrz odkryję kilka tajników, które należy szukać na końcu każdego artykułu pod hasłem: Czy wiesz że…? Na blogu swoje miejsce znajdą też elementy z cyklu, coś dla duszy a dla ubarwienia treści, także artykuły i ciekawostki niezwiązane z meblami, pod zakładką EXTRA.

Dzisiaj z sentymentem wspominam czasy, kiedy klient zamawiał meble na podstawie szybkiego szkicu zrobionego na kartce papieru, podczas pomiarów wnętrza pod przyszłe meble. Wtedy wszystko było prostsze, wystarczyło mieć odpowiednią wiedzę, trochę zamiłowania plastycznego i umieć dobrze liczyć, aby klient zdecydował się na zamówienie realizacji usługi, na bazie szkicu wykonanego w kilkanaście minut. To była codzienność, tak po prostu się pracowało i nikogo nie dziwił fakt, że musi zaakceptować wygląd swojego przyszłego mebla lub wnętrza opierając się o jego szkic, który powstał chwilę wcześniej. W większości sytuacji było bardzo miłym uczuciem usłyszeć od klienta: O, tak panie Krzysztofie, taki mebel mi się podoba!

Obecnie rynek jest bardziej wymagający – szybki szkic mebli już nie wystarczy, gdyż każdy klient przed złożeniem zamówienia życzy sobie dokładnie zobaczyć, co kupuje. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom przyjęliśmy pewne standardy w realizacji zamówień zarówno gotowych mebli pochodzących od wielu czołowych producentów krajowych i zagranicznych, jak i mebli produkowanych na indywidualne zamówienia w firmie Furnig. Normą dla każdego zlecenia stało się przygotowanie realistycznego projektu komputerowego, uwzględniającego wszelkie detale oraz kolorystykę, a nawet najdrobniejsze elementy wyposażenia i wystroju po RTV i AGD. Szczególną troskę kładziemy na dobór mebli bezpiecznych pochodzących tylko od najlepszych producentów. Natomiast nasze indywidualne, często złożone konstrukcje, budujemy w oparciu o fundamentalną wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem, co pozwala nam na wykonywanie zadań w nieograniczonym zakresie.

Back to top